W dniach 13-15 października odbędzie się w Krakowie VII Zjazd Klubów „Tygodnika Powszechnego”. Zaplanowano m.in. dwie publiczne debaty: o państwie i wartościach chrześcijańskich oraz „o wyjściu z kryjówki i dialogu w praktyce”.

 

Debata „Państwo świeckie po chrześcijańsku urządzone?” rozpocznie się w sobotę 13 października o godz. 18. Udział w niej wezmą prawnicy Ewa Łętowska i Andrzej Zoll oraz socjolog i politolog Radosław Ptaszyński, a dyskusję poprowadzi Ignacy Dudkiewicz. Debatą tą organizatorzy chcą uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz wspomnieć Stanisława Stommę przy okazji przypadającej w tym roku 110. rocznicy jego urodzin.

Natomiast w niedzielę 14 października o tej samej porze zaplanowano panel zatytułowany „Spotkanie mimo różnic. O wyjściu z kryjówki i dialogu w praktyce”. Wezmą w nim udział psycholożka i dziennikarka Justyna Dąbrowska, filozof i publicysta Ignacy Dudkiewicz, teolożka i publicystka Zuzanna Radzik oraz socjolog i działacz społeczny Jakub Wygnański. „Dzielenie się własnymi wątpliwościami i doświadczeniami ma w sobie moc prowadzącą do zmiany. Dlatego naszym wyzwaniem będzie nie tylko refleksja, ale próba dokonania diagnozy oraz podjęcie przez uczestników spotkania konkretnych zobowiązań prowadzących do wyjścia z kryjówki własnych lęków”, napisał we wprowadzeniu do panelu Konrad Ciesiołkiewicz, który poprowadzi niedzielne spotkanie.

Obie debaty odbędą się w budynku Herbewa (wejście od ul. Lubelskiej 29).  Zapraszamy!

 

Zachęcamy też do śledzenia działalności Klubów „TP”. Można to robić tutaj.

 

Na zdjęciu: VI Zjazd Klubów „TP” we Wrocławiu. Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.