Dużo Tischnera w księgarniach

Strona główna/Bez kategorii/Dużo Tischnera w księgarniach

Dużo Tischnera w księgarniach

W tym roku do księgarń trafiły już trzy książki ks. Tischnera: nowość „Nadzieja czeka na słowo” oraz wznowienia „Spór o istnienie człowieka” i „Myślenie według wartości”. Jesienią pojawi się nowe, rozszerzone wydanie tomu „Miłość nas rozumie”. W przyszłym roku – m.in. „Filozofia dramatu”.

Powodzenie, jakim nadal cieszą się książki ks. Tischnera, sprawiło, że w księgarniach przybyło firmowanych przez niego tytułów. Najważniejszym jest oczywiście tegoroczna nowość: tom rekolekcji zatytułowany „Nadzieja czeka na słowo”. Ta oryginalna publikacja sprzedała się już w 11 tysiącach egzemplarzy i nadal cieszy się zainteresowaniem; przez kilka tygodni gościła na liście najlepiej sprzedających się książek w salonach Empik, pojawiała się też na listach bestsellerów publikowanych przez sklep internetowy merlin.pl i „Gazetę Wyborczą”.
Wznowienie „Sporu o istnienie człowieka” to dopiero drugie wydanie tej niezwykle ważnej książki (pierwsze ukazało się w 1999 r.), stanowiącej drugą część filozoficznego opus magnum Tischnera – „Filozofii dramatu”. Książka była lat poszukiwana przez czytelników, nic więc dziwnego, że trzytysięczny nakład rozszedł się w ciągu miesiąca. Obecnie przygotowywany jest dodruk. Podobnie w odpowiedzi na liczne monity czytelników pod koniec maja pojawiło się kolejne – już szóste! – wydanie tomu „Myślenie według wartości”.
W najbliższych planach Znaku jest rozszerzone wydanie książki „Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z ks. Tischnerem”, która opublikowana została po raz pierwszy w 2000 r. Jest to pierwsza książka ks. Tischnera, która pojawiła się po jego śmierci. W nowym wydaniu znajdą się cztery mało znane teksty jego autorstwa, książka będzie miała też nowy układ, uwzględniający m.in. rosnące znaczenie w kalendarzu liturgicznym Niedzieli Miłosierdzia. W przyszłym roku pojawi się m.in. wznowienie „Filozofii dramatu”, szykowana jest też kolejna nowość.
W ostatnim czasie do księgarń trafiły ponadto dodruki książek: „Rozmowy z dziećmi”, „Wiara ze słuchania” i „Przekonać Pana Boga”. Aktualną ofertę można obejrzeć, klikając na umieszczoną po prawej stronie ikonę „Tischner w Znaku”.

2011-06-21T08:03:00+00:00 21 czerwca 2011|Bez kategorii|