Ks. Adam Boniecki, Jerzy Bralczyk, Paul Davies, Daniel L. Everett, Elżbieta Tabakowska i Charles Taylor – oto niektórzy z gości tegorocznego Festiwalu Kopernika (Copernicus Festival) w Krakowie. Impreza, której tematem przewodnim będzie w tym roku język, odbędzie się w dniach 21-26 maja.

 

Copernicus Festival jest wydarzeniem interdyscyplinarnym, dlatego w gronie zaproszonych są zarówno językoznawcy, jak filozofowie, teologowie, tłumacze, pisarze, a nawet kosmolog. W programie znalazły się koncerty muzyki poważnej, ale też występ gwiazd polskiego hip-hopu. Jak zawsze, wieczorem odbywają się pokazy filmowe. Wszystko to składa się na niepowtarzalną mieszankę intelektualno-artystyczną, która pozwala na wybrany temat spojrzeć z wielu stron.

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim zaplanowano w czwartek 23 maja o godz. 10 w ramach cyklu „Śniadanie mistrzów” w księgarni De Revolutionibus (ul. Bracka 14). Wykład Charlesa Taylora, wybitnego kanadyjskiego filozofa, który był też m.in. gościem Dni Tischnerowskich, odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 20 w Muzeum Narodowym w Krakowie (al. 3 Maja 1). Książki zaproszonych gości można nabyć w księgarni De Revolutionibus, a także podczas wydarzeń festiwalowych.

Pełny program imprezy znajduje się tutaj, a informacje o tym, na które wydarzenia trzeba się rejestrować lub pobrać wejściówkę, można znaleźć tutaj.