Hucznie, radośnie, ale też z elementami poważnymi obchodził w niedzielny wieczór 16 czerwca swoje urodziny Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Impreza odbyła się w ogrodzie Dworku Łowczego, siedziby wydawnictwa, i zgromadziła kilkaset autorek i autorów, pracownic i pracowników, a także licznych gości. Na specjalnie w tym celu zbudowanej scenie Jerzy Illg i Wojciech Malajkat poprowadzili wieczór wypełniony występami-niespodziankami. Przed zebraną publicznością zaprezentowali się m.in. Dorota Segda, Małgorzata Szejnert, Magdalena Grzebałkowska, Sylwia Chutnik, Ewa Winnicka, Zygmunt Konieczny i Wojciech Mann, a o muzyczną oprawę spotkania zadbał Kwartet Okazjonalny oraz – stworzony specjalnie na tę okazję z pracownic Znaku – zespół Radwaniołki (Aniołki Radwana), który wykonywał utwory skomponowane przez znanego muzyka do słów Michała Rusinka. Oprócz numerów humorystycznych ze sceny usłyszeć można było także wiersze Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza i Josifa Brodskiego.

Występy poprzedziła aukcja plakatu autorstwa Kazimierza Manna, która poprowadził Wojciech Bonowicz. Aukcja była zapowiedzią szerszej akcji na rzecz 13-letniego Janka Polańskiego, którego czeka operacja guza mózgu. Rozmaici autorzy i współpracownicy Znaku ofiarowali różne fanty, które będzie można niebawem licytować w internecie. Wśród fantów znalazło się m.in. czarne Dzieciątko Jezus zakupione przez Małgorzatę Szejnert na Copacabanie, obraz Stanisława Baja z cyklu „Ucho igielne”, a także powidła śliwkowe usmażone osobiście przez Wiesława Myśliwskiego. Start aukcji był bardzo dobry: licytowany plakat osiągnął cenę 4 000 złotych.