We wtorek 30 czerwca i w środę 1 lipca na krakowskiej Scenie STU odbędą się dwa specjalne przedstawienia „Wariacji Tischnerowskich” – sztuki inspirowanej „Historią filozofii po góralsku” oraz innymi tekstami ks. Józefa Tischnera. Reżyserem spektaklu – granego z powodzeniem już szósty sezon – jest Artur „Baron” Więcek.

Ks. Tischner powiedział kiedyś: „Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a dopiero potem księdzem”. Te słowa twórcy spektaklu uczynili swoim mottem. „W filozofii księdza Tischnera”, można przeczytać w autorskim komentarzu do przedstawienia, „człowiek zawsze stawiany był na pierwszym miejscu. Równie ważne były dla niego pojęcia takie jak wolność, ale i radość życia, którą najlepiej wyraża codzienny uśmiech. To właśnie uśmiech, ale i filozoficzna refleksja są kluczowymi elementami naszego spektaklu”.

W spektaklu zobaczyć można wielu znakomitych aktorów, m.in. Beatę Schimscheiner, Krzysztofa Pluskotę, Andrzeja Roga i Jerzego Trelę. Bilety na najbliższe przedstawienia można zamówić tutaj.