Msza święta w kolegiacie św. Anny, którą odprawi bp Grzegorz Ryś, oraz wręczenie Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera i spotkanie z jej laureatami – oto pierwsze punkty programu 14. Dni Tischnerowskich w Krakowie, które rozpoczną się w środę 23 kwietnia i potrwają do soboty. Zapraszamy!

Msza święta, odprawiana w intencji księdza profesora Józefa Tischnera, rozpocznie się o godz. 17 w kolegiacie św. Anny (ul. Św. Anny 11). Przewodniczył jej będzie i kazanie wygłosi bp Grzegorz Ryś. Bezpośrednio po mszy, o godz. 18.30, na Scenie im. S. Wyspiańskiego w budynku PWST (ul. Straszewskiego 22) rozpocznie się gala wręczenia Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera.

Tegorocznymi laureatami nagrody są historycy ks. Jan Kracik i Karol Modzelewski oraz ks. Jacek Ponikowski, opiekun osób niewidomych. Laureaci otrzymają statuetki, dyplomy i listy gratulacyjne oraz czeki – każdy na sumę 33 tysięcy złotych. W drugiej części gali zaplanowano rozmowę z laureatami, którą poprowadzą Łukasz Tischner i Henryk Woźniakowski.