13. rocznica śmierci – w Łodzi i Łopusznej

Strona główna/Bez kategorii/13. rocznica śmierci – w Łodzi i Łopusznej

13. rocznica śmierci – w Łodzi i Łopusznej

W piątek 28 czerwca br. mija 13 lat od śmierci ks. Józefa Tischnera. Tego dnia w Łodzi zaplanowano pokaz filmu dokumentalnego „Jego oczami”. Film pokazany zostanie również podczas uroczystości rocznicowych w Łopusznej. Rozpoczną się one dzień później, a zakończą w niedzielę.

Łódzki pokaz filmu i spotkanie z reżyserem Szymonem J. Wróblem rozpocznie się w piątek 28 czerwca o godz. 17 w Muzeum Kinematografii (Stary Widzew, pl. Zwycięstwa 1). Film, w którym narratorem jest młodszy brat ks. Tischnera, Kazimierz, był już pokazywany w wielu miastach w Polsce, a także w Wilnie i – ostatnio – w Stambule. Wstęp na pokaz i spotkanie jest wolny.
Uroczystości w Łopusznej rozpoczną się w sobotę 29 czerwca o godz.. 18.30 Mszą świętą w kościele parafialnym pw. Przenajświętszej Trójcy. Zaraz po Mszy, około godz. 19, rozpocznie się w tym samym miejscu „Wieczór z ks. Tischnerem”, podczas którego będzie można posłuchać archiwalnego kazania ks. Tischnera oraz występu zespołu regionalnego „Nasza Rodzina”.
W niedzielę 30 czerwca o godz.10.30 uczestnicy obchodów spotkają się na łopuszańskim cmentarzu, by złożyć kwiaty na grobie autora „Etyki solidarności” i pomodlić się w jego intencji. O godz. 11.00 rozpocznie się druga Msza święta w kościele parafialnym, a po niej, o godz. 12.30, Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej zaprasza do swej siedziby na poczęstunek i pokaz filmu „Jego oczami”. Po filmie zaplanowano spotkanie z Kazimierzem Tischnerem oraz reżyserem filmu. Także na te imprezy wstęp jest wolny. Zapraszamy!

2013-06-27T11:18:00+00:00 27 czerwca 2013|Bez kategorii|