„Jak zdobyć wolność i jej nie stracić” – takie hasło towarzyszy XIV Wypominkom Tischnerowskim, które odbędą się w dn. 10 i 11 listopada w Łopusznej. Gośćmi imprezy będą m.in. politolog Jarosław Flis oraz teolog i publicysta Jarosław Makowski.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Świat Ma Sens, a inicjatorami – Witold Bereś i Artur „Baron” Więcek. Tegoroczna edycja nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Impreza rozpocznie się w sobotę 10 listopada od spotkania przy grobie ks. Józefa Tischnera, a zakończy dzień później tradycyjną Mszą świętą w jego intencji. Pomiędzy jednym a drugim wydarzeniem będzie okazja, by w Gminnym Ośrodku Kultury posłuchać dyskusji „Jak obudzić w człowieku poczucie jego wolności?”, a następnie wziąć udział w koncercie jazzowym.

 

Oto szczegółowy program:

10 listopada, sobota

 

godz. 11

Chwila zadumy nad grobem ks. Józefa Tischnera

(Cmentarz parafialny w Łopusznej)

 

godz. 12

„Jak obudzić w człowieku poczucie jego wolności?”

Dyskusja z udziałem Jarosława Flisa i Jarosława Makowskiego

(Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej)

 

godz. 16

Koncert muzyki jazzowej

Leszek „Hefi” Wiśniewski Trio

(Kościół parafialny pw. Św. Trójcy w Łopusznej)

 

11 listopada, niedziela

 

godz. 11

Msza św. w intencji ks. Józefa Tischnera

(Kościół parafialny pw. Św. Trójcy w Łopusznej)

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11 listopada po południu w Łopusznej odbędą się uroczystości rocznicowe, których zwieńczeniem będzie uroczyste zapalenie Watry Wolności na Małej Górze. Szczegółowy program uroczystości można znaleźć tutaj.