Wojciech Jagielski będzie gościem spotkania organizowanego we wtorek 13 lutego przez Wydawnictwo Znak i Kawiarnię Cheder. W rozmowie z Piotrem Tomzą opowie o swojej najnowszej książce – „Na wschód od zachodu”.

Spotkanie w Chederze (ul. Józefa 36) rozpocznie się o godz. 18.30. Wstęp jest wolny, będzie też oczywiście możliwość nabycia książki i zdobycia autografu autora.

Książkę „Na wschód od zachodu” prezentowaliśmy już na naszej stronie. Jest to bardzo intrygująca opowieść o „wielkim szlaku hippisów”, prowadzącym przez Azję Środkową do Indii. Wojciech Jagielski opisuje w niej miejsca duchowej inicjacji, ale też trudna dla przybysza z Zachodu zderzenie z systemem kastowym, ukazuje regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia, i jednocześnie ludzi, którzy właśnie w takich miejscach wolność odnaleźli – lub przynajmniej usiłowali odnaleźć.

Wojciech Jagielski jest dziennikarzem, reporter i pisarzem, od niedawna członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Specjalizuje się w problematyce Afryki, Kaukazu, Azji Środkowej i Południowej. Otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym – Nagrodę Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera.