„O nadziei, literaturze i tym, co warto w życiu robić” będzie można porozmawiać z Wojciechem Bonowiczem we wtorek 27 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sandomierzu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17, a poprowadzi je filozof i tłumacz Mieczysław Godyń.

 

Spotkanie połączone jest z otwarciem w MBP w Sandomierzu (ul. Parkowa 1) „Czytelni sensorycznej”. Jest w niej m.in. fotel do masażu, specjalne pufy i hamaki oraz urządzenia do odtwarzania nagrań książek i muzyki. Nieduży pokój urządzono przytulnie, obok umieszczając też „Multiroom”, czyli interaktywny pokój zabaw dla dzieci. Czytelnię udało się stworzyć dzięki wsparciu PFRON-u; środki pochodzące z tego samego programu pozwoliły też bibliotece uzupełnić jej zbiory, tak by miała ona większą ofertę dla osób z rozmaitymi barierami.

Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem – poetą, publicystą, autorem m.in. książek „Dziennik końca świata”, „Tischner. Biografia” i „Historie na każdą godzinę” – będzie okazją, by porozmawiać o tym, jak kształtujemy oblicze naszego świata i jakie zmiany są konieczne, by świat ten stał się bardziej przyjazny. Wojciech Bonowicz opowie też o ważnych dla niego postaciach, o swoim zaangażowaniu na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także o tym, jakie pożytki płyną z czytania literatury. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia wybranych tytułów.

Zapraszamy!