W środę 23 maja redakcja „Więzi” zaprasza na dyskusję „Pogoda dla populistów”, w której udział wezmą Michał Bilewicz, Anna Materska-Sosnowska i Rafał Matyja.

O problemie populizmów we współczesnych demokracjach traktują artykuły zamieszczone w wiosennym numerze „Więzi”. Opisują sytuację w Austrii, Holandii, Niemczech, Serbii, Włoszech i Polsce. Dodatkowo w internetowym raporcie Laboratorium „Więzi” znalazły się teksty z Finlandii i Węgier. Ale populizm to problem ogólnoświatowy. Jak można skutecznie odpowiedzieć na populistyczne tendencje w polityce? Czy liberalna demokracja zdoła się obronić? I czy populizm to zjawisko wyłącznie negatywne?

Na te i tym podobne pytania będą się starali odpowiedzieć uczestnicy dyskusji organizowanej przez „Więź”: dr hab. Michał Bilewicz (Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego), dr Anna Materska-Sosnowska (Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego) oraz dr hab. Rafał Matyja (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie). Rozmowę poprowadzi Zbigniew Nosowski.

Dyskusja odbędzie się w środę 23 maja 2018 r. o godz. 18 w Komitecie Dialogu Społecznego – w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, ul. Trębacka 4 (sala nr 30, parter).

 

Zachęcamy do wspierania redakcji „Więzi”, która nie otrzymała dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dalszą działalność. Wiosenny numer „Więzi” można zamówić tutaj.