W sobotę 16 czerwca nastąpi uroczyste otwarcie Sali Księdza Józefa Tischnera w Międzynarodowym Domu Studenckim im. Jana Pawła II w Paryżu.

 

Ks. Józef Tischner był częstym gościem pracujących w Paryżu polskich pallotynów. Owocem tych spotkań były m.in. wydane w pallotyńskiej oficynie książki „Polska jest Ojczyzną” oraz „Filozofia dramatu. Wprowadzenie”, a także – opublikowane już po śmierci ks. Tischnera przez Znak – „Rekolekcje paryskie”.

Teraz o tych związkach przypominać będzie także sala w prowadzonym przez pallotynów Międzynarodowym Domu Studenckim im. Jana Pawła II w Paryżu, która nosić będzie imię autora „Etyki solidarności”. Inicjatorem tego upamiętnienia jest prowadzący ów ośrodek ks. Marian Falenczyk. W ostatnich latach placówka znajdująca się w dzielnicy Arcueil (52 av. Laplace) została znacznie rozbudowana. Przyjmuje ona studentów z całego świata, którzy chętnie wybierają to miejsce ze względu na dogodne położenie blisko kolejki miejskiej.

Uroczyste otwarcie Sali Księdza Józefa Tischnera nastąpi w sobotę 16 czerwca o godz. 18. Uświetni je występ wybitnego wokalisty Mieczysława Szcześniaka. Na uroczystości mają się też pojawić bracia ks. Józefa Tischnera – Marian i Kazimierz.

 

Na zdjęciu: starsza część Domu Studenckiego Jana Pawła II w Arcueil. Autorem zdjęcia jest Wojciech Bonowicz.