8 maja o godz. 18 zapraszamy do Instytutu Myśli Józefa Tischnera w Krakowie (ul. Sławkowska 14, I p., sala po lewej stronie) na „Poniedziałek z Tischnerem”, podczas którego będzie można obejrzeć kolejne materiały filmowe z udziałem autora „Etyki solidarności”. Tym razem tematem spotkania będzie… spotkanie.

 

Spotkanie to jedno z kluczowych pojęć w filozofii ks. Józefa Tischnera. Czy pojawiało się ono również w audycjach i filmach z jego udziałem? Były takie, które specjalnie temu tematowi zostały dedykowane – jak przygotowany dla OTVP Łódź program Piotra Słowikowskiego, w którym pomiędzy teksty zaczerpnięte z literatury wplecione zostały wypowiedzi autora „Filozofii dramatu”. Ale było tez wiele takich, w których temat spotkania pojawiał się przy okazji. Można powiedzieć: w zasadzie każde telewizyjne pojawienie się Tischnera było spotkaniem. Tischner każde bardzo poważnie traktował – i dlatego nawet kiedy padały pytania niezbyt zgrabne czy nieszczególnie ciekawe, traktował je jako okazję do powiedzenia czegoś poważnego.

 

Jak zawsze, wieczór z „Tischnerem na ekranie” poprowadzi Wojciech Bonowicz. Zaprezentowane materiały pochodzą z archiwum IMJT. Wstęp jest wolny. Zapraszamy!

 

Na zdjęciu: siedziba IMJT / fot. Wojciech Bonowicz.