„Tak osobistej książki ks. Bonieckiego jeszcze nie było”, pisze na okładce wydawca. I rzeczywiście: „Rozmowy o życiu”, jakie z ks. Bonieckim przeprowadziła dziennikarka „Tygodnika Powszechnego” Anna Goc, to spotkanie z kimś szeroko znanym, ale ukazanym od mało znanej strony.

 

„Tam, gdzie rozbiję swój namiot, jestem w domu. Kiedy się przeprowadzę, znów będę w domu. (…) Wolność od złudzenia stałego domu na tym świecie (…). Trzeba mieć duszę koczownika. Rozstawiam namiot, jutro go zwijam, idę dalej… Wtedy też nie da się mieć za wiele rzeczy”, mówi o swoim powołaniu ksiądz redaktor.

Co ukształtowało księdza, którego słowa są dziś ważne dla tak wielu ludzi? Dlaczego nie przywiązuje wagi do rzeczy i miejsc? Kim są jego mistrzowie? Czego żałuje, co zrobiłby inaczej? Co mu się podoba, a co nie podoba w polskim Kościele? W rozmowach z Anną Goc 84-letni ks. Boniecki opowiada o doświadczeniach, które go uformowały. Wraca pamięcią do czasów okupacji, powojennej biedy, utraty ojca, początków kapłaństwa, pobytu we Francji i w Rzymie, znajomości z Janem Pawłem II, swojej aktywności dziennikarskiej i pracy duszpasterskiej.

Książka opublikowana przez Znak pojawi się w sprzedaży od 5 listopada br. Można ją też zamówić tutaj.

Jedną z rozmów z ks. Bonieckim przeprowadzonych przez Annę Goc można przeczytać tutaj.