Na żywo w MBP w Opolu, a wirtualnie w Kawiarence Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej – tak wyglądają najbliższe spotkania z Wojciechem Bonowiczem poświęcone postaci ks. Józefa Tischnera.

 

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się w najbliższy wtorek 20 października. Rozmowę z Wojciechem Bonowiczem, która rozpocznie się o godz. 18, poprowadzi Bartosz Suwiński. Podczas spotkania obowiązywać będą wszystkie reguły sanitarne, dlatego liczba uczestników jest ograniczona. Prowadzona będzie sprzedaż książek. Oprócz biografii można będzie nabyć również inne książki Wojciecha Bonowicza, a także ks. Józefa Tischnera. Więcej informacji o spotkaniu w Opolu można znaleźć tutaj.

Natomiast dzień poźniej, w środę 21 października, Wojciech Bonowicz będzie gościem Kawiarenki Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej. Tym razem będzie to obecność wirtualna. O godz. 17 rozpocznie się spotkanie transmitowane na profilu Dąbrowy Górniczej na Facebooku. Zainteresowane osoby będą mogły zadawać pytania w formie komentarzy. Będzie to trzecia z cyklu rozmów zorganizowanych z okazji 30-lecia samorządności w Polsce. Wcześniej odbyło się już spotkanie z sędzią Jerzym Stępniem (o tym, jak doszło do odrodzenia samorządu w Polsce), a 19 października zaplanowano spotkanie z publicystą Edwinem Bendykiem (o przyszłości samorządu).

Rozmowę z Wojciechem Bonowiczem – zatytułowaną „Co ma wolność do solidarności, a solidarność do samorządności zdaniem ks. Józefa Tischnera?”– poprowadzi Piotr Drygała, samorządowiec i działacz organizacji pozarządowych, pełnomocnik Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Więcej informacji o spotkaniu posiadacze Facebooka mogą znaleźć tutaj.