„Co przestrzeń ma do Pana Boga? Ludzkość robiła sobie już różnych bożków – ale przestrzeń?”. Od takiego pytania ks. Michał Heller zaczął wykład, w którym przedstawiał swoją książkę „Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem”. Wykład odbył się 9 września ub. roku w Krakowie; teraz zapraszamy do obejrzenia jego zapisu.

„Historia nas zaskakuje, ale chyba tylko dlatego, że zbyt mało ja znamy. Przyznam się, że pisząc tę książkę, nauczyłem się sporo o historii i przeżywałem fascynację tym, co poznawałem. I tymi fascynacjami chcę się z państwem podzielić”, mówił wybitny filozof i kosmolog. Książka „Bóg i geometria” to dzieło z historii nauki, a może raczej – z historii idei. Autor opowiada w nim bowiem o tym, jak rodziły się i dojrzewały pojęcia, którymi posługuje się nauka. Pokazuje, że często przeszły one długą drogę, zanim zyskały zaufanie uczonych; wcześniej bowiem były pojęciami teologicznymi lub filozoficznymi.

Zainteresowanych książką „Bóg i geometria” zapraszamy na stronę wydawcy – Copernicus Center Press.
Polecamy też tom rozmów z ks. Michałem Hellerem „Wierzę, żeby rozumieć”, który w bardzo atrakcyjnej cenie można zamówić tutaj.