Jednym z gości tegorocznego Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie będzie ks. Michał Heller. W piątek 6 sierpnia wyemitowane zostanie nagranie rozmowy przeprowadzonej z nim przez Wojciecha Bonowicza, ale jej bohater zjawi się też na festiwalu osobiście. I będzie podpisywał książki.

Festiwal Stolica Języka Polskiego odbędzie się już po raz siódmy. W tym roku w dniach od 1 do 7 sierpnia – pierwszego dnia w Zamościu, a w pozostałe dni w Szczebrzeszynie. Mimo rozmaitych zawirowań, związanych z przyznaniem środków na organizację festiwalu w Szczebrzeszynie innemu podmiotowi, udało się dotychczasowym organizatorom „odzyskać” imprezę. I będzie ona miała, jak zawsze, bardzo bogaty program. Oprócz spotkań autorskich zaplanowano spektakle, koncerty i wystawy, wręczone też zostaną po raz kolejny Nagroda Wielkiego Redaktora i Nagroda Człowiek Słowa. W programie znalazło się specjalne pasmo poświęcone twórczości Tadeusza Różewicza, a także m.in. wieczór wspomnień o Henryku Wujcu.

W festiwalu udział wezmą m.in. Joanna Bator, o. Tomasz Dostatni, Maja Komorowska, Ryszard Koziołek, Anna Nehrebecka, Chris Niedenthal, Andrzej Stasiuk, Urszula Zajączkowska i Maciej Zaremba-Bielawski.

W piątek 6 sierpnia ok. godz. 21 na dużym ekranie znajdującym się na scenie głównej zostanie wyemitowana rozmowa o języku, którą z ks. Michałem Hellerem specjalnie dla Festiwalu Stolica Języka Polskiego przeprowadził Wojciech Bonowicz. Tego wieczoru będzie też okazja, żeby zdobyć autograf wybitnego filozofa i kosmologa, który zjawi się na festiwalu osobiście. Zachęcamy wszystkich, którzy wybierają się w sierpniu w okolice Szczebrzeszyna, żeby z tej okazji skorzystali.

A książkę rozmów z Ks. Michałem Hellerem, zatytułowaną „Wierzę, żeby rozumieć”, której nowe, rozszerzone wydaniu ukazało się w bieżącym roku, można zamówić tutaj.