„Tischner czyta Katechizm” – taką lekturę wybrały na ten rok Kluby „Tygodnika Powszechnego”. 5 kwietnia lekturę rozpoczyna Klub TP w Berlinie. Dzień później z Wojciechem Bonowiczem czytać będzie Tischnera Klub TP w Tarnowie.

 

Berliński Klub „Tygodnika Powszechnego” spotyka się w klasztorze OO. Dominikanów (Oldenburger Str. 46) W środę 5 kwietnia o godz. 19 rozpocznie się tam spotkanie dyskusyjne, dotyczące pierwszego rozdziału książki „Tischner czyta Katechizm”, zatytułowanego „Rewolucja w Kościele”.

Natomiast w czwartek 6 kwietnia nad wspomnianą książką pochylą się klubowicze z Tarnowa. Towarzyszyć im będzie tym razem Wojciech Bonowicz, poeta, publicysta, autor biografii „Tischner” i opiekun archiwum Instytutu Myśli Józefa Tischnera w Krakowie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w kawiarni „Hybryda” (Rynek 22).

„Tischner czyta Katechizm” to zapis rozmów, które niedługo po wydaniu polskiego przekładu nowego Katechizmu Kościoła katolickiego przeprowadził z ks. Józefem Tischnerem Jacek Żakowski. Były one podstawą cyklu programów telewizyjnych pod tym samym tytułem, a następnie ukazały się w formie książkowej, stając się jedną z najpopularniejszych książek sygnowanych nazwiskiem Tischnera.

Kluby „Tygodnika Powszechnego”  zdecydowały, że w tym roku będą systematycznie studiować kolejne rozdziały tej książki i dyskutować na ich temat. Jak tłumaczył na zjeździe klubowym we Wrocławiu ks. Andrzej Perzyński, chodzi o to, żeby z pomocą Tischnera lepiej zrozumieć, czym jest Kościół, jak jest soborowa wizja Kościoła i w jaki sposób Kościół ma działać w świecie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Klubów TP, organizują one bowiem wiele interesujących spotkań. W najbliższych tygodniach zaplanowano m.in. spotkania poświęcone postaci Krzysztofa Kozłowskiego (Kraków), Julii Hartwig (Warszawa) i ks. Jana Ziei (London, Kanada), dyskusje o ekologii (Gliwice) i myślistwie (Rzeszów), a także wykład ks. Grzegorza Strzelczyka „Dialog i wolność” (Bielsko-Biała). Korzystajmy z tej oferty, bo wstęp na poszczególne imprezy jest otwarty. Więcej informacji można znaleźć tutaj.