Plenerową wystawę można oglądać w otoczeniu Domu Muzyki i Tańca (ul. Gen. de Gaulle’a 17). W wernisażu, który odbył się 14 września, udział wzięli m.in. Janina Ochojska oraz autor zdjęć Olivier Föllmi. Wystawa potrwa do 25 października.

Zorganizowana przez Fundację Art in Action wystawa składa się z 80 wielkoformatowych zdjęć dokumentujących życie ludzi w różnych miejscach kuli ziemskiej. Ekspozycji towarzyszy 20 plansz tekstowych, na których znalazły się myśli m.in. papieża Franciszka, Dalajlamy, Ryszarda Kapuścińskiego, Edgara Morina, Janiny Ochojskiej i ks. Józefa Tischnera.

Wystawa była już pokazywana m.in. na krakowskich Plantach. Organizatorzy chcą, by wędrowała po świecie, ale Polskę traktują jako miejsce szczególne. „Dziś, 25 lat po zwycięstwie polskiej Solidarności, które zmieniło bieg historii na kontynencie europejskim i w świecie, wystawa >>Ja i Ty<<, zrealizowana jako wspólny projekt przez ekipę ze wschodu i zachodu Europy (…), jest przede wszystkim próbą dialogu i wprowadzeniem w życie edukacyjnego zamysłu zmierzającego ku odnowie postaw obywatelskich. Ma ona inspirować widzów do podjęcia wspólnych działań na rzecz budowy bardziej altruistycznego i zrównoważonego społeczeństwa – do czynnej, codziennej solidarności, do solidarności w akcji”.

Wystawa jest czynna całą dobę. Wybrane fotografie oraz więcej informacji można znaleźć tutaj.