Dziękujemy, że byliście w tym roku z nami!

Jeszcze raz gratulujemy laureatom!

Gdyby ktoś przypadkiem jeszcze ich nie znał, przypominamy:

W kategorii „publicystyka”, laureatem Nagrody został Zbigniew Nosowski, dziennikarz, publicysta, działacz katolicki, redaktor naczelny czasopisma „Więź”.

fot. Adam Koprowski

fot. Adam Koprowski

„W jego tekstach gorzka prawda o kryzysie polskiego katolicyzmu i nadużyciach w Kościele spotyka się z ufnością, że nazywanie zła może służyć wyzwoleniu. Wyzwoleniu ku chrześcijaństwu, które nie szuka oparcia we władzy, lecz w miłości – z tego i nie z tego świata” napisało Jury w uzasadnieniu swojego wyboru.

Z kolei w kategorii „działalność społeczna”, laureatami Nagrody zostali Grupa Granica i Warszawski Klub Inteligencji Katolickiej.

fot. Adam Koprowski

fot. Adam Koprowski

„Grupa Granica i współpracujący z nią wolontariusze warszawskiego KIK-u przypomnieli, że prawdziwa solidarność nie dzieli bliźnich na swoich i obcych”, podkreślali członkowie Jury.

To właśnie oni – ludzie odwagi, bezkompromisowi w walce o lepszy świat dla nas wszystkich – zostali w tym roku naszymi bohaterami.

Dziękujemy także profesorowi Bogdanowi de Barbaro za wspaniały wykład, w którym opowiedział, skąd powinniśmy brać siłę, aby zmieniać świat na lepsze.

fot. Adam Koprowski

fot. Adam Koprowski

Ogromne brawa należą się również zespołowi Chvost, który pokazał, że muzyka ludowa nie jedno ma imię.

Dlatego tych, którym nie udało się dotrzeć, zapraszamy do obejrzenia transmisji na naszym kanale YT. Do zobaczenia za rok!