O. Hryniewicz OMI to najwybitniejszy żyjący polski teolog, a w każdym razie – teolog, który w ostatnich kilkunastu latach wywołał najwięcej dyskusji i były to dyskusje zawsze gorące. Wydawnictwo Charaktery, które opublikowało książkę o. Hryniewicza „Nadzieja woła głośniej niż lęk”, organizuje w piątek 31 marca w Warszawie debatę ku jego czci.

Debata rozpocznie się o godz. 17.30 w sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Jej tematem będzie myśl papieża Franciszka: „Bóg przekracza sprawiedliwość miłosierdziem i przebaczeniem”. W debacie wezmą udział: Halina Bortnowska – teolożka, filozofka, działaczka społeczna i publicystka, ks. Jarosław Różański OMI, dyrektor Instytutu Dialogu Kultury i Religii Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie, oraz ks. Wacław Oszajca SJ, teolog, poeta i publicysta, a poprowadzi ją Aleksandra Klich, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Debata organizowana jest w ramach XXIII Targów Wydawców Katolickich. O. Wacław Hryniewicz OMI jest autorem kilkudziesięciu książek; w 2005 za książkę „Kościół jest jeden” otrzymał Nagrodę Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. W ostatnich latach opublikował m.in. „Wiara rodzi się w dialogu” (Wydawnictwo WAM, Kraków 2015), „Nadzieja woła głośniej niż lęk. Eseje wokół nauczania Jezusa historycznego” (Wydawnictwo Charaktery, Kielce 2016), „Wiara w oczekiwaniu” (rozmowa przeprowadzona przez Justynę Siemienowicz; Znak, Kraków 2016) oraz „Mądrość serca. 18 rozmów o nadziei i miłosierdziu” (Wydawnictwo WAM, Kraków 2016).

Książkę „Nadzieja woła głośniej niż lęk” – z 50-procentowym rabatem! – można zamówić tutaj.