W poniedziałek 9 kwietnia o godz. 11 zapraszamy do Studia im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków na czytanie eseju Timothy`ego Gartona Asha.

 

„Czytamy!” – pod tą nazwą kryją się spotkania, w czasie których prowadzący wraz z uczestnikami pochylają się nad wybranymi tekstami, by zrozumieć, co chcą nam one powiedzieć, a także by zadać im własne pytania. W poniedziałek 9 kwietnia Wojciech Bonowicz będzie w ten sposób czytał fragment książki gościa głównego tegorocznych Dni Tischnerowskich Timothy`ego Gartona Asha „Wolne słowo”.

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, jeszcze 30 lat temu słowo „cyberprzestrzeń” występowało głównie w literaturze science fiction. Dziś opisuje ono naszą rzeczywistość. Czy cyberprzestrzeń to obszar nieskrępowanej wolności, czy raczej rozmaitych – choć często dyskretnych – regulacji, restrykcji, a nawet kontroli? Oto jeden z problemów, które trapią Timothy`ego Gartona Asha w jego najnowszej książce.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków (al. Juliusza Słowackiego 22). Przeznaczone jest przede wszystkim dla młodzieży licealnej, ale ma charakter otwarty – zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych. Na miejscu dostępne będą wydruki omawianego tekstu.

Jednocześnie przypominamy, że w Ramach Strefy Tischnera w Radiu Kraków w najbliższy piątek 13 kwietnia o godz. 17 odbędzie się dyskusja zatytułowana „By z człowieka wyciągnąć jego mądrość”. Rozmowę „o słowie, dialogu i rzeczywistości” z laureatami Nagrody Znaku i Hestii im, ks. J. Tischnera z lat ubiegłych – ks. Manfredem Deselaersem, Piotrem Kłodkowskim i Michałem Łuczewskim – poprowadzi Jolanta Drużyńska. Radio Kraków rozdaje na to spotkanie bezpłatne wejściówki – w Krakowie częstotliwość trzeba ustawić na 101,6 MHz.

 

Na zdjęciu: „Lekcja czytania” z Wojciechem Bonowiczem w ramach Strefy Tischnera w Radiu Kraków w 2017 r. Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.