Kluby „Tygodnika Powszechnego” kończą powoli omawianie książki „Tischner czyta Katechizm”. W najbliższym czasie odbędą się spotkania w Zielonej Górze (4 września) i Poznaniu (11 września). Planowane jest też kolejne spotkanie w Gliwicach.

 

We wtorek 4 września członkowie i sympatycy Klubu TP w Zielonej Górze spotkają się w Piekarni Cichej Kobiety (ul. Fabryczna 13), żeby omówić kolejny część książki, zatytułowaną „Między dwoma światami”. Spotkanie, które ma charakter otwarty, rozpocznie się o godz. 18.

Tydzień później, 11 września, Klub TP w Poznaniu zaprasza do Restauracji Pod Niebieniem (Stary Rynek 64/65) na spotkanie, podczas którego omówiony zostanie ostatni rozdział książki „Tischner czyta katechizm”, a następnie uczestnicy spróbują podsumować dotychczasowe dyskusje na jej temat. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

W poniedziałek 17 września dyskusję o książce ks. Józefa Tischnera i Jacka Żakowskiego planuje zorganizować Klub TP w Gliwicach. Gościem gliwickiego klubu ma być Wojciech Bonowicz. Szczegóły zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

 

Więcej informacji o działaniach Klubów „Tygodnika Powszechnego” można znaleźć tutaj.

 

Na zdjęciu: Lektura książki „Tischner czyta Katechizm” przez krakowski Klub „Tygodnika Powszechnego” (w siedzibie Instytutu Myśli Józefa Tischnera). Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.