Kluby „Tygodnika Powszechnego” w Krakowie (8 czerwca), w Warszawie (21 czerwca), we Wrocławiu (25 czerwca) i w Lipsku (28 czerwca) będą dyskutować o kolejnych fragmentach książki „Tischner czyta Katechizm”.

 

Od jesieni ub. roku w Klubach „Tygodnika Powszechnego” odbywają się spotkania, podczas których dyskutuje się o książce ks. Józefa Tischnera i Jacka Żakowskiego „Tischner czyta Katechizm”.

Niektóre kluby spotykają się regularnie i omawiają rozdział po rozdziale. Tak jest np. w Krakowie, gdzie 8 czerwca klubowicze spotkają się, by przeczytać i omówić rozdział dziewiąty zatytułowany „Objawienie”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w siedzibie Instytutu Myśli Józefa Tischnera (ul. Sławkowska 14, I p.).

21 czerwca o Tischnerze i jego wizji Kościoła ukazanej w książce „Tischner czyta Katechizm” z Wojciechem Bonowiczem rozmawiać będą klubowicze warszawscy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 w siedzibie KIK-u (ul. Freta 20/24 A, II piętro).

Klub „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu dołączył do akcji w maju. Pierwsze spotkanie odbyło się 25 maja. Na drugie, podczas którego dyskutowana będzie część książki zatytułowana „Naprzeciw człowiekowi”, klubowicze z Wrocławia zapraszają 25 czerwca o godz. 18 do księgarni „Tajne Komplety” (ul. Przejście Garncarskie 2). Trzecie spotkanie we Wrocławiu planowane jest na 25 lipca w tym samym miejscu.

Do akcji przyłączył się też Klub „Tygodnika Powszechnego” w Lipsku. W czwartek 28 czerwca – w 18. rocznicę śmierci ks. Józefa Tischnera – klubowicze spotkają się o godz. 18 w Propsteikirche (Nonnenmühlgasse 2, salka Kolpinga).

 

Na wszystkie spotkania wstęp jest otwarty i wolny. O innych imprezach organizowanych przez Kluby „TP” można przeczytać tutaj.