„Wrażliwi czy obojętni – co rozumiemy z encykliki »Laudato si«” – taki tytuł nosi debata organizowana przez Warszawski Klub „Tygodnika Powszechnego”. W dyskusji, która odbędzie się we wtorek 27 września o godz. 18 w klubie Państwomiasto (ul. Andersa 29), udział wezmą Katarzyna Jagiełło, o. Stanisław Jaromi, Łukasz Lamża, a poprowadzi ją Michał Olszewski.

To druga z cyklu Tygodnikowych debat „W rok po »Laudato si«”, a punktem wyjścia do niej będzie tym razem problem nędzy i głodu, a także wpływu zmian klimatycznych na niszczenie zasobów Ziemi i jej naturalnej produktywności, marnotrawstwo żywności, rabunkowe i nieetyczne sposoby jej pozyskiwania, niesprawiedliwy podział dóbr i manipulowanie potencjałem Ziemi w celach ekonomicznych oraz politycznych.
W debacie udział wezmą: Katarzyna Jagiełło – ekspertka Greenpeace ds. różnorodności biologicznej, współtwórczyni akcji „Adoptuj Pszczołę” i ruchu „GMO to nie to”; o. Stanisław Jaromi – franciszkanin, filozof i ekolog, przewodniczący Ruchu Ekologicznego Św. Franciszka z Asyżu; Łukasz Lamża – filozof przyrody i popularyzator nauki, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych i publicysta „Tygodnika Powszechnego”, a poprowadzi ją pisarz i dziennikarz specjalizujący się w problematyce ekologicznej Michał Olszewski, obecnie redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Kraków”.

Inicjatorami warszawskiej debaty są Greenpeace, „Tygodnik Powszechny” i Warszawski Klub „Tygodnika Powszechnego”. Wstęp jest wolny. Zapraszamy!

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.