W dniach 11-14 marca br. Towarzystwo Miłośników Starego Sącza znów zaprasza na tradycyjne Dni Księdza Tischnera w tym mieście. Wśród gości historyk Marek Lasota, filozof Wojciech Załuski i specjalista od homiletyki ks. Jerzy Sikora.

 

Dni odbywają się, jak zawsze, pod honorowym patronatem burmistrza miasta Jacka Lelka. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Spotkania odbywać się będą w Sali Muzeum Regionalnego (Rynek 6), gdzie znajduje się kolekcja pamiątek po urodzonym w Starym Sączu filozofie i jego rodzinie. 12 marca przypada 89. Rocznica urodzin ks. Józefa Tischnera.

 

Oto szczegółowy program:

11 marca (środa), godz.17

„Co to znaczy być człowiekiem wolnym? Perspektywa Tischnerowska” – wykład prof. dr. hab. Wojciecha Załuskiego (UJ)

 

12 marca (czwartek), godz.17

„Kościół w państwie komunistycznym” – wykład dr. Marka Lasoty (Muzeum Armii Krajowej w Krakowie)

 

13 marca (piątek), godz.17

„Kieby nie Wy, to by mnie było – ks. Józef Tischner jako kaznodzieja” – wykład ks. prof. UKSW dr. hab. Jerzego Sikory

 

15 marca (sobota), godz.10

Kościół klasztorny Sióstr Klarysek

Msza Św. w intencji ks. Józefa Tischnera z kazaniem ks. prof. Jerzego Sikory i oprawa liturgiczną przygotowaną przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu

 

Zachęcamy do odwiedzenia Starego Sącza – rodzinnego miasta Tischnerów – zarówno w okresie trwania Dni, jak i w każdym innym czasie. Więcej informacji o Muzeum Regionalnym w Starym Sączu i prezentowanych tam zbiorach związanych z ks. Józefem Tischnerem można znaleźć tutaj.