05.02.2014

Wspierajmy Instytut Myśli Józefa Tischnera


Założony w 2003 roku w Krakowie Instytut Myśli Józefa Tischnera jest fundacją „non profit”, posiadającą status instytucji pożytku publicznego. Celem tej instytucji jest ochrona i upowszechnianie intelektualnego dorobku swego Patrona oraz twórcza kontynuacja najważniejszych wątków Jego filozofii. Instytut ma znakomitą nową siedzibę, nie przetrwa jednak bez wsparcia życzliwych osób.

Instytut nie ma w tej chwili etatowych pracowników; nie stać go, niestety, na zatrudnienie kogokolwiek. Wszyscy, którzy angażują się w jego działalność, robią to społecznie. Mimo to w nowej siedzibie Instytutu przy ul. Sławkowskiej 14 dużo się dzieje: odbywają się cykliczne seminaria (anonsowane na stronie IMJT), a niebawem ruszy kolejna edycja „Poniedziałków z Tischnerem”. Przygotowywane są też kolejne publikacje. Pilną sprawą jest znalezienie środków na kontynuowanie prac archiwizacyjnych: digitalizowanie i spisywanie nagrań, co pozwoli m.in. na przygotowanie kolejnych tomów „Dzieł” Tischnera. Nie może też zabraknąć pieniędzy na sprawy podstawowe: czynsz, prąd i ogrzewanie.

Wszyscy, którzy chcieliby finansowo wesprzeć działalność Instytutu Myśli Józefa Tischnera, mogą to zrobić, dokonując wpłaty na konto: 57 1030 1582 0000 0008 5261 3009 (Instytut Myśli Józefa Tischnera, ul. Stradomska 9/2, 31-068 Kraków) z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe". Ci, którzy sami rozliczają swoje podatki, mogą 1 procent z nich przeznaczyć na rzecz IMJT. Nawet drobne kwoty pozwolą kontynuować tę ważną działalność.


PRZECZYTAJ TAKŻE

Instytut Myśli Józefa Tischnera ma nową siedzibę

Ciało jako podmiot dramatu (1)

Ciało jako podmiot dramatu (2)

NEWSLETTER