06.02.2017

14. Rekolekcje Tischnerowskie w Ludźmierzu


„Wolność chrześcijanina” – taki jest temat przewodni 14. Rekolekcji Tischnerowskich, które odbędą się w dn. 17-19 marca w Ludźmierzu. Poprowadzi je jezuita o. Dariusz Piórkowski, a wśród gości będą m.in. dziennikarka Joanna Podsadecka oraz teolog Piotr Sikora, laureat Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera.

O. Dariusz Piórkowski jest jezuitą, filozofię studiował w Krakowie i Bostonie, a teologię na Bobolanum w Warszawie. Jest dyrektorem Wydawnictwa WAM i publicystą związanym z portalem Deon.pl. O. Piórkowski będzie głosił konferencje, a także spotka się z uczestnikami rekolekcji na nocnych rozmowach.
W niedzielę 19 marca zaplanowano m.in. spotkanie poświęcone ks. Janowi Kaczkowskiemu, w którym udział weźmie redaktorka jego książek i zaprzyjaźniona z nim dziennikarka Joanna Podsadecka. Z uczestnikami rekolekcji spotkają się też m.in. Piotr Sikora, który wygłosi wykład „Duchowa trzeźwość drogą do wolności”, ks. Przemysław Bukowski („Kościół na Zachodzie – kłopoty w świecie wolności”) oraz Sebastian Tul (wygłosi świadectwo „Wyrwany z niewoli”). Nie zabraknie, jak co roku, warsztatów regionalnych, które tym razem będą miały charakter spotkania romsko-góralskiego. Warsztaty poprowadzą Teresa Mirga i Stanisława Trebunia-Staszel.
Szczegółowy program rekolekcji można znaleźć na stronie Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, które je organizuje. Tam też znajduje się informacja, gdzie można się na nie zapisać.

PRZECZYTAJ TAKŻE

Znamy już datę 17. Dni Tischnerowskich

Czy był kiedyś wśród nas jakiś Tischner?

Wojna oczami dziecka

NEWSLETTER